En Popüler 4 Kayıt Başvuru İpucu: 2018-2019

Kayıt,Kayıt Yazıları,Lisans Kabulleri

4 Key Points You Need to Know About College Admissions (1)

Ortak Uygulama Deneme Deneyiminizden En İyi Şekilde Yararlanın

Ortak Uygulama, Ocak ayında 2018-2019 öğretim yılı için yazdıkları soruyu açıkladı. Ancak, hepimizin bildiği gibi, zaman uçar ve yakında iyi tavsiyeyi bulmaya çalışan interneti inceleyen binlerce kolejli araştırmalara başlayacak.

Neyse ki onlar için, bu yılki yazı talepleri, 2017-2018 Ortak Uygulaması’nda görünenlerle aynı. Bu, yüzlerce kaynağın var olduğu anlamına gelir. Bunun için, Wordvice’ın arşivlenmiş makalelerini ve videolarını her bir bireysel komut için nasıl yazılacağını ziyaret edebilirsiniz. 
Ancak, eğer bu kaynakları okuduktan sonra hala hazırlık seviyeniz hakkında biraz “meh” hissediyorsanız, burada  taslak hazırlama ve genel olarak her türden Ortak Uygulama kompozisyonuna yazarken size yardımcı olacak birkaç şey var. 

 

1) Sadece bir deneme yazmayın- BİR HİKAYE ANLATIN

Çok fazla öğrenci, kabul memurlarına süper yetenekli yazarlar olduklarını gösterme ihtiyacını hisseder ve bu da çok fazla süslenmiş ve akıcı kelime ve ifadeye yol açabilir. Ama okurların çoğu, en güzel düzyazıların çoğunda bile en çok hatırladıkları hikaye. Ayar neydi? Çatışma neydi? Nasıl çözüldü? Kahramanımız çatışmanın üstesinden nasıl geldi ve hangi dersleri aldı? Hikaye, kabul kompozisyonunun et-ve-patatesleridir ve bunun sebebi, tüm bu unsurları içeren bir öykünün, sadece kabul memurlarının zihninde kalıcı bir izlenim bırakmakla kalmayacakları, onlara ihtiyaç duyduklarını anlatacaklarıdır. Olumsuz durumlarla nasıl başa çıktığınızı ve onlardan önemli dersleri nasıl aktarabileceğinizi yazmalısınız. Her şeye karşı savaşan ve mücadele için daha iyi ve daha akıllıca davranan bir kahramanı, muhtemelen en üst düzey bir üniversitede zorlu bir programda mükemmel performans gösterecek biri olduğunuzu burada yazarak gösterin.

 İpucu: Hikayenizi anlatırken, okuyucunun dikkatini çekmek için eylemin ortasında başlayın. Daha sonra başa dönün ve ihtilafa geri dönmeden önce okuyucuya durumu nasıl ele aldığınızı gösteren arka plan detaylarını verin.

 

2) Makalenize hakim olun

Kabul denemeleri yazmakla ilgili blogları okumaktan başka bir şey hatırlamıyorsanız, her zaman okuyucuyu EĞLENMEK için çaba göstermeniz gerektiğini unutmayın. Okuyucular, içsel düşüncelerden ve kahramanın veya diğer ilginç karakterlerin sıradışı veya etkileyici eylemlerinden derinden etkilenebilirler. Okuyucular, karakter hakkında otoriter açıklamalarla ve karakterin gözüyle dünyayı inceleyerek öğrenirler. Kişisel bir makalede, karakterinizi çoğunlukla birinci şahıs bakış açısıyla göstermeniz gerekir; bu, her eylemin veya bakış açısının sizin tarafınızdan filtrelenmesi gerektiği anlamına gelir.

Makalenize hakim olmanız gereken yer burasıdır – yüksek akademik açıdan başarılı uygulamaların bulunduğu bir denizde, okula hangi özel lezzetleri ekleyebilirsin? Büyüleyici kusurlarınız neler? Belki de sosyal kaygı bozukluğunuz ders dışı başarılarınızı çok daha etkileyici kılmıştır. Hangi eksantrik, tuhaf saplantı sizi diğer bilim veya tarih binlerinin% 99’undan farklı kılar? Makalede, geç Etrüsk çömleklerinin geeky fotoğraf koleksiyonunuz sizi daha az popüler hale getirecek. En önemlisi, NEDEN yazın ve ne yaptığınızı düşünün. Düşünme sürecinizi açıklayın – okuyucuyu nasıl işaretlediğinizi görmesi için zihninize bırakın. Kendinizi bir karakter olarak hayal edin ve kabul memurlarının sizi hatırlatmasını sağlamak için kendinizi gerçekten yumuşatın.

Öneri: Kendiniz hakkında “olumsuz” bir şey hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Kusurlarınızı veya zayıf noktalarınızı kabul etmek, olgunluk ve kendini anlamanızı gösterir -bu bir üniversite öğrencisi için önemli niteliktir.

 

3) Yazınızda deneyimlerinizi gösterin, sadece anlatmayın (“detaylar içinde boğulmayın”)

Şimdiye kadar söyleyemediyseniz, bu makale kişisel deneyimleri kullanmayı büyük ölçüde desteklemektedir: “Göster, anlatma”. Detaylarda boğulmak yerine yazınızda tecrübelerinizi gösterin.

Özetlerken, genellikle olayları, nesneleri veya duyguları tanımlamak için daha genel soyut isimler ve sıfatlar kullanın. Üniversite kabul memurları kitabı bilgiden çok deneyimlerinizle ilgilenecektir.

Örneğin, bir AP Kimya dersinden hoşlanıyor isem, bu konuda yazabileceğim iki yol var. Farklılıkları bulun:

Anlatım: “I really enjoyed all of my AP courses, but AP biology was the best. The teacher was excellent and I received superlative grades on tests and assignments. I even made a fantastic project that impressed all of my classmates. I consider this the apex of my academic success in a single class.

Burada yazar, nasıl hissettiğini ve ne yaptığını anlatmak için belirsiz açıklamalar kullanıyor: “en iyisi”, “mükemmel”, “üstün notlar”, “harika proje”. Güçlü dil ve büyük kelimeleri kullanmak yeterli değildir. Okuyucu bu şekilde hissetmek için neler olduğunu tam olarak bilmelidir.

Aşağıdaki örnekte, yazar, başarılarını belgelemek için detayları kullanır ve okuyucuya güçlü bir izlenim bırakmak  için tam olarak ne yaptığını gösterir. Ayrıca bu deneyimi, karşılaştığı zorluklara şu anki yaklaşımıyla birleştirir ve bu nedenle hikayesine olan önemini gösterir.

Gösterme: “My high school capstone of scientific achievement was my success in “AP Biology,” where I focused preparation and perseverance onto tests, projects, and even daily assignments, even winning second place at the county science fair with my exhibit on aphids. However, I owe much of this success to my remarkable teacher, Ms. Jensen, whose knowledge of all things biological and whose tenacity in expressing this knowledge encouraged me to spend the majority of my afternoons researching and building my exhibit. Her one-on-one weekly meetings gave me the constructive criticism I will need when I write graduate-level research papers…” 

İpucu: İyi bir şiir okuyarak söylemek yerine gösterme (karşınızdaki okuyucuya hissettirme)yeteneğinizi geliştirin. Şairler, çok fazla tanım, eylem, duygu ve duyusal ayrıntısını sınırlı bir alana sığdırıyorlar – kişisel bir yazı yazarken ihtiyaç duyacağınız aynı yetenek.

 

4) Şimdi yaz, sonra düzenle

Pek çok yazar, herşeyi ilk anda “mükemmel” yapma gereği duymaktadır. Ancak, ilk taslakta mükemmeli yakalamak için çabalamak neredeyse imkansızdır ve muhtemelen beyninizde sakladığınız parlak fikirlerin akışını yavaşlatacaktır.

Yaratıcı sürece dalmışken, bu blokajdan kurtulmak için kullanabileceğiniz birkaç teknik:

  • Özgür yaz. 10 ila 30 dakika sadece yazı yazabileceğiniz bir zamanlayıcı ayarlayın. Bazı temel parametrelere veya içeriğe ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için kendinize bir konu bulabilirsiniz. Bu süreçte bir cümle bitirdikten sonra GERİ DÖNMEYİN VE DÜZENLEMEYİN. Bu etkinlik, sizi daha yaratıcı bir başlıkta götürürken olabildiğince çok konu hakkında yazmanıza olanak tanır.
  • Taslağı özetleyin. Burası yazınız için kendinize bir yol haritası oluşturduğunuz yerdir. Ana başlıklar üzerinden gidilir ve yanlış yazım noktalama işaretleri gibi detaylara burada girilmez. Yazınızın iskeletini taslak özeti ile belirlersiniz.
  • Taslağınızı bilgisayarda değil kağıt kalemle yazın. Bu durum size demode görünebilir ancak taslağı kağıt kalemle yazmanın pek çok avantajı vardır. Araştırmalar gösteriyor ki bilgisayar yerine el ile yazmada düşüncelerin akışı çok daha hızlı ve konsantredir. Taslağı hazırlarken de odaklanmaya iskeleti oluşturmaya ihtiyaç duyarız.

 

Bir yazıyı tamamlama sürecinde yazma sürecini ve düzenleme sürecini iki tamamen farklı kalem olarak düşünün. Yazma ve düzenleme, farklı türde bir odak gerektirdiğinden, yalnızca bir bölümü bitirdikten veya yazı taslağını yazdıktan sonra bu kalemler arasında geçiş yapmalısınız. Üçüncü veya dördüncü taslağınız olsa bile, birkaç paragraf yazdıktan sonra her zaman geri dönüp düzenleyebilirsiniz.

Ve son taslağınızı tamamladıktan sonra, dilbilgisi, yazım veya iç mantıkta hata olmadığından emin olun. Güvenilir bir arkadaş veya öğretmen, yapıcı eleştiriler almak ve makalenizin gücünü arttırmak için mükemmel bir kaynak olabilir.

Buna ek olarak, tamamlanmış olan Ortak Uygulama kompozisyonunuzu yalnızca çalışmanızı prova etmekle kalmayıp, yalnızca argümanların nasıl geliştirilebileceği ve hikayenizi daha etkili ve doğal bir şekilde nasıl ileteceğiniz konusunda yorumlar sağlayabilecek bir düzenleme uzmanına göndermeyi düşünün. Wordvice Editing Services’teki nitelikli kabul uzmanları, binlerce yazarın hayalindeki kolejlere ve üniversitelere girmeleri için deneme yazmasına yardımcı oldu. 

Şu anda, Wordvice, üniversite kayıt başvuru makaleleri, mezuniyet bildirisi, tavsiye mektubu ve başvuru için tüm kişisel makaleler de dahil olmak üzere TÜM Kolej ve üniversite kabul belgelerinde% 10 İNDİRİM sunar. Sipariş sayfamızı ziyaret edin ve indirimli fiyatı almak için ADMISSIONS18 kupon kodunu girin. Teklif 9/10/2018 sona erer.

Hepinize dilediğiniz lisans veya yüksek lisans kurumuna kabul edilebilmeniz için bol şans diliyoruz!

 

Wordvice Akademik Kayıt Makaleleri