Başarılı bir üniversite transfer yazısı nasıl hazırlanır

Wordvice,Yükseklisans Kabulleri

Etkili bir transfer yazısının nasıl hazırlanacağı anlatılır.

 

1. Mümkün olduğunca çabuk kabul yazınızı hazırlamaya başlayın

Aklınıza gelebilecek herhangi bir kelime ve cümleleri not düşün. Beyin fırtınası yapın. Sonra not aldığınız kelimeleri, cümleleri paragraf haline getirin. Cümleleri basit ve kolay anlaşılır tutun. Yapmadığınız bir şeyi sakın yazınıza dahil etmeyin; örneğin kulüpler ya da gönüllü çalışmalar gibi. Eger yanlış bilgi verilirse bu bastan red sebebi olabilir çünkü üniversite transfer yazılarının içeriği genelde kontrol edilir.

 

2. İyi bir niyet yazısı nasıl yazıldığını öğrenin

Yazınızın size özel orijinal olması önemlidir; siz siz olun popüler sitelerdeki yazıları kendi yazınızmış gibi kopyala yapıştır yapmayın. Yazınızda sadece deneyimlerinizden bahsetmeniz de yanlış olur. Bu deneyimleri üniversiteler görmek ister ancak zaten bu listeyi başvurunuzda kullanacaksınız. Ön yazınızda daha çok bu deneyimlerin size neler katığına deyinin. Yazınızı okuyanlar sizde liderlik, iletişim, kendini doğru ifade gibi potansiyellerin olup olmadığına bakarlar. Karsınızdakileri yazınızla sizde bu özeliklerin olduğuna ikna edin. Kabul memurlarının görmek istedikleri içeriği yazınıza dahil edin. Üniversitenin başvurularda istediği formata sadık kalın. Yazınız çok uzun olmamalı bir sayfayı asla geçmemelidir. Yazınızı tamamladıktan sonra fikrine güvendiğiniz kişilerin gözden geçirmesini rica edin. Onların görüşlerinide aldıktan sonra yolunuza devam edin.

Eger profesyonel editörlerce üniversite transfer yazınızın gözden geçirilmesini istiyorsanız Wordvice dan destek alabilirsiniz.

Yazınızın ne kadar ücret tutuğunu hesaplayın