Yazılarınızda Determinatörlerin Doğru Kullanım İpuçları (a, an, the)

Akademik Yazım,Wordvice

Müşterilerimizin yazım hatalarını analiz etmek için gerçekleştirdiğimiz yeni bir araştırmada, müşterilerimizin sıklıkla makalelerin (a, an ve the) gibi determinatörleri yanlış kullandıklarını keşfettik.Aslında, yazdıklarında bulunan dilbilgisi hatalarının% 62’si yanlış kullanım ile ilgili. Bu istatistik verilere göre, müşterilerimizin anlatımları “a”, “an” ve “the” gibi kelimeleri kullanmadığında anlaşılabilir durumda.Müşterilerimizin yazılarını daha ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra, makale yanlışlarının çoğunun sayılabilir ve sayılamayan isimleri nasıl ele alacağımızın yanlış anlaşılmasından kaynaklandığını fark ettik.

  • Sayılabilen isimler sayılabilenlerdir (ör. Elmalar ve fikirler).
  • Hesaplanamayan isimler sayılmayan isimlerdir (ör. Araştırma ve su).

Bu sorunun düzeltilmesine yardımcı olmak için, bir ismin sayılabilir mi yoksa sayılamayan olmasına bağlı olarak makale yazımında kullanmanıza yardımcı olacak bir akış şeması hazırladık. Guide-to-English-Article-Usage3 *Kılavuzu yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın: İngilizce Makale Kullanma Kılavuzu.

Bu kuralların genel olduğunu ve İngilizce dilinin birçok yönüyle olduğu gibi bazı istisnalar olduğunu unutmayın. Bu istisnalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

Bu dilbilgisi ipuçlarının, araştırma ve akademik yazılarınızda “a”, “an” ve “the” nın nasıl kullanıldığına yardımcı olduğunu umuyoruz!